قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش و مشاور بازاریابی / جدیدترین روش های مشاور بازاریابی

جدیدترین روش های مشاور بازاریابی

پیشنهادات یک مشاور بازاریابی در مورد کمکهایی که بازاریابی سبز به شرکت ها می کند.

بازاریابی سبز به نوعی از بازاریابی یا تولید محصول اطلاق می شود که سلامت محیط زیست در آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد. اصطلاح پایداری اشاره به اهمیت دادن به موضوعات متعدد مانند: محیط طبیعی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی دارد که به نوعی با بازاریابی سبز در ارتباط است. اغلب شرکتها پایداری را یک نوع هزینه اضافی می دانند در حالی که فواید و مزیتهای آن موجب می شود شرکتی که مسئله پایداری را در اولویت قرار می دهد از جایگاه ویژه ای در ذهنیت مشتریان و همچنین دیگر رقیبها و همکاران برخوردار باشد. در ادامه این مقاله به مزیتهای مسئله پایداری پرداخته می شود.nemoone_001-1-1024x1024

۱) تولید محصولات متناسب با نیاز آینده

شرکتهایی که بتوانند به آنچه که در آینده مورد نیاز جامعه و مردم می باشد پی ببرند می توانند محصولی را تولید کنند که متناسب با نیاز آینده بوده و بازار مورد نظر خود را به دست بیاورند. بنابراین ، مسئله پایداری به دنبال راه حل مشکلاتی است که پیش روی مردم ، جامعه و محیط زیست قرار دارد. تا کنون شرکتهای متعددی با پیش بینی نیازهای آینده توانسته اند به سود بالایی دست پیدا کنند و همچنین مشکلات پیش روی مردم را نیز حل نمایند.

۲) پیش بینی مسائل و مشکلات پیش رو

به نظر مشاور بازاریابی یکی از مزیتهای قابل توجه مسئله پایداری این است که شرکتهایی که در صدد حفظ سلامت محیط زیست یا سلامت افراد هستند معمولاً به مشکلاتی که ممکن است تولیدات آنها برای مردم یا محیط زیست ایجاد کند توجه می کنند و سعی می کنند طراحی سیستم ، ابزار ها و یا کیفیت کالاها را به سمتی ببرند که عامل مضر و خطرناک را از آن حذف نمایند. همین خود موجب می شود بدون اینکه به دنبال پیشی گرفتن از رقیبان باشند به دلیل نوع محصولی که تولید و هدفی که دنبال می کنند مورد توجه مخاطبان و مشتریان قرار بگیرند و در بازار رقابت بر رقیبان پیشی بگیرند.

۳) پایداری مشوقی برای شاغلان شرکتها

به نظر مشاور بازاریابی از آنجا که اغلب انسانها تلاش می کنند در زندگی خود کار مفیدی را انجام دهند تا احساس رضایت کنند ، مسئله پایداری نیز از آن دسته مسائلی است که موجب می شود افراد شاغل در شرکتهایی که به مسئله مردم ، جامعه و محیط زیست اهمیت می دهد انگیزه بیشتری برای همکاری با این شرکتها داشته باشند. متعهد بودن شرکتها به مسئله رعایت حفظ محیط زیست و میزان اهمیتی که آنها به این دسته از مسائل می دهند موجب ایجاد معنی و هدف در فضای کاری می شود. اینگونه هدفها و تعهدات فقط مختص شرکتهای بزرگ نیست ، بلکه افرادی که صاحبان کسب و کارهای کوچک هستند نیز می توانند به اندازه خود در این گونه از اهداف سهیم باشند.

۴) ایجاد فضاهای نو برای محصول

در صورتی که شرکتها بتوانند محصولات خود را طوری طراحی کنند که مورد مصرف اکثر مردم با هر نوع توانایی اقتصادی باشد می توانند تعداد بازارهای خود را افزایش داده و همچنین طراحی جدید محصولات موجب ایجاد بازارهای نویی می شود که محل مناسبی برای عرضه کالا هستند. در شرکتهایی که به مسئله پایداری می اندیشند باید همه اقشار مردم مورد توجه قرار بگیرند و تأمین نیازهای مردمی که از لحاظ اقتصادی در شرایط مطلوبی نیستند نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و محصولاتی متناسب با توان خرید آنها تولید شود. این روش علاوه بر اینکه موجب می شود اکثر مردم بتوانند به کالاهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند برای شرکت تولید کننده این محصولات نیز سود سرشاری را فراهم می کند.

۵) تغییر موقعیت شرکت

مشاور بازاریابی معتقد است مسئله پایداری می تواند موجب ارتقاء موقعیت و شأن شرکتی شود که به این مسئله متعهد است و اهداف خود را در این راستا دنبال می کند ، خود این موضوع به صورت غیر مستقیم یک مزیت رقابتی برای شرکت مورد نظر ایجاد می کند.

۶) نقش پایداری در کاهش هزینه های شرکت

در صورتی که شرکتها به مسئله پایداری متعهد باشند و توجه خاصی به آن داشته باشند موجب می شود که به دلیل مخاطرات کمتری که از طریق ایجاد کمتر مواد مضر و خطرناک برای محیط ایجاد می کنند جریمه های کمتری نیز بپردازند که خود علاوه بر حفظ محیط زیست موجب کمتر شدن هزینه های شرکت نیز می شود.

سایت آموزش بازاریابی و مشاور بازاریابی به شما در ضمینه های مختلف افزایش درآمد و جلب مشتری کمک خواهد کرد.در این وب سایت به تمامی نکات لازم برای ارتقا کیفیت کارتان و عبور از سد رقبا اشاره شده و نیازمنده مطالعه دقیق تمامی مطالب این سایت است.شاید مهم ترین نکته در این وب سایت قابل فهم و درک بودن مقالات موجود است که به کاربران این کمک را میکند که در هر سطحی که باشند بتوانند از این وب سایت و مطالب آن استفاده لازم را ببرند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

به فکر سئو باشید

برای وب سایت ها مهم ترین مساله موجود همان بهینه سازی سایت است که باید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس