قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش html / خصوصیات مختلف و ساختاری html

خصوصیات مختلف و ساختاری html

در مطلب زیر قصد داریم که با مفهوم attribute در HTML آشنا شویم.خواهیم دید که مفهوم و کاربرد attribute در صفحات HTML چیست و چه کاربردهایی دارد.

attribute ها و کاربرد آن در HTML

هر عنصر(تگ) در HTML می تواند دارای یک یا چند خصوصیت (attribute ) باشد. وظیفه و کاربرد attribute ها در HTML ،آنست که برخی از ویژگی های تکمیلی آن تگ را معرفی کنند.خصوصیات متعددی در HTML وجود دارد.با استفاده از خصوصیات یک تگ، می توان به عنوان مثال ، عرض و طول یک تگ را تعیین کرد.اگر بخواهیم مثال دیگری از مفهوم خصوصیات در HTML بزنیم،تصور کنید می خواهیم تعداد کاراکترهای یک تگ input ؤا محدود کنیم.در این حالت می توانیم از خصوصیت maxlength برای تگ مربوطه در HTML استفاده کنیم.

attribute ها در HTML,آموزش attribute در HTML

آیا خصوصیات در HTML اهمیت دارند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از مهم ترین مواردی که در آموزش تصویری HTML بارها روی آن کار کرده ایم، همین attribute هاست، چرا که حتی از خود تگ ها هم در HTML مهمتر هستند.چرا که بدون استفاده از این attribute ها و شناخت کافی از آنها،تقریبا می توان گفت که کدنویسی HTML کاریست غیرممکن.یه همین دلیل ما همواره در آموزش HTML بر این نکته تاکید داشته و داریم که خصوصیات هر تگ را در HTML باید به خوبی شناخت.آیا هر تگ خصوصیات مربوط به خود را دارد؟ در  HTML ، هر تگ ویژگی ها و خصوصیات مخصوص خود را دارد، با عین حال ، تگ هایی در HTML هستند که attribute های مشترک هم دارند.فرضا ، خصوصیت style یک ویژگی عمومی در HTMLمحسوب می شود که بین اکثر تگ های HTML مشترک می باشد.به همین دلیل ، لازم است ویژگی های عمومی و اختصاصی تگ ها را در HTML شناخت و با آنها کار کرد.اگر بخواهیم مثال دیگری درباره attribute ها ذکر کنیم،در HTML برای تگ های img ، خصوصیتی به نام alt وجود دارد،ویژگی alt ، بدین منظور استفاده می شود که اگر این تصویر در صفحات HTML ظاهر نشد (به هر دلیلی) ، در این حالت خصوصیت alt به صورت خودکار، در آن صفحه HTML ظاهر می گردد.

فرمول کلی attribute ها در HTML

در تصویر بالا می بینید که فرمول کلی نوشتن یک attribute در HTML به چه صورت است. همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، هر خصوصیت ، را درون تگ ابتدایی می نویسیم و سپس بعد از علامت مساوی، مقدار یا مقادیر مربوط به ان خصوصیت را تعیین می کنیم.این الگوریتم، در همه خصوصیات در HTML مشابه است. یعنی ساختار کلی تعیین ویژگی ها به همین صورت است.جهت مشاهده آموزش جوملا از این لینک استفاده کنید.

 

سايت بزرگ کليک سايت،بهترين مرجع در ضمينه آموزش طراحي سايت و آموزش html و آموزش css ميباشد.تمامي فيلم هاي آموزشي اين سايت توسط استادان کاردان و بسيار با تجربه تهيه شده که تضميني بر کيفيت بالاي تمامي آن ها است.قيمت محصولات نيز کاملا رقابتي بوده و با مقايسه آن با ساير سايت ها ميتوان به خوبي متوجه اين موضوع شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عناصر های مختلف html

در زبان HTML و صفحات وب چند نوع تگ داریم.از حیث انواع display ها می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس