قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش html / ساختار اصلی جاوا اسکریپت ها

ساختار اصلی جاوا اسکریپت ها

چگونه می توان دستورات جاوااسکریپت را در یک صفحه HTML ایجاد کرد؟چگونه جاوااسکریپت را با HTML ترکیب کنیم؟سوالی که در ذهن خیلی از دوستان تداعی شده است.برای درج کدهای جاوااسکریپت در یک سند HTML ، از تگ script استفاده می شود.تگ script وظیف الحاق کدهای جاوااسکریپت به صفحه HTML را داراست.در جلسات قبل  از آموزش HTML  با مفاهیم متعددی در HTML آشنا شدیم.اما سوال اینست که چگونه می توان به عنوان مثال در صفحات HTML ، حرکات انیمیشنی ایجاد کرد؟چگونه می توان کدهایی نوشت که متن ساده HTML را به حالت چشمک زن تبدیل کند؟ همه این موارد با استفاده از javascript در صفحات HTML ممکن می گردد.

کاربرد تگ script و افزودن جاوااسکریپت به کدهای HTML

تگ script در HTML دارای یک تگ ابتدا و یک تگ انتها می باشد.مابین تگ ابتدا و انتها ، دستورات جاوااسکریپت نوشته می شود.جاوااسکریپت در HTML چه کاربردی دارد؟ در صفحات HTML از جاواسکریپت می توان برای ایجاد حرکات انیمیشنی استفاده کرد.همچنین می توان عناصر HTML را مخفی کرد ، ظاهر کرد و … بنابراین در HTML ، جاوااسکریپت کاربردهای فراوانی دارد.حتی تغییر رنگ عناصر HTML نیز می تواند با جاوااسکرپیت انجام گردد.تقریبا در اکثر صفحات HTML از کدهای جاوااسکریپت استفاده شده است.فراخوانی عناصر HTML در کدهای جاوااسکریپت چگونه است؟ تگ ها و عناصر HTML را می توان با سه خصوصیت فراخوانی کرد.اول نام تگ ها ،به عنوان مثال تگ div ,span و .. روش دوم فراخوانی عناصر HTML ، استفاده از خصویت id است و روش سوم خصوصیت کلاس (class) می باشد.

 <script>
document.getElementById("tag_id").innerHTML = "Hello";
</script>

در مثال بالا ،یک تگ با استفاده از خصوصیت id فراخوانی شده است.کاربرد تگ  noscript : تگ noscript در حقیقت برای آن دسته از افرادی که جاوااسکریپت مرورگر و یا وسیله خود را غیرفعال کرده اند ظاهر می شود.بدین صورت که اگر به هر دلیلی دستورات جاواسکریپت قابلیت نمایش نداشته باشند، دستورات داخل این تگ و محتوای آن ،در سند HTML نمایانگر خواهد شد.

<script>
document.getElementById("tag_id").innerHTML = "Hello!";
</script>

<noscript>We are Sorry but your browser does not support JavaScript!</noscript>

در مثال بالا اگر در صفحه HTML ، کد جاواسکریپت مربوطه اجرا نشود ، به جای آن پیام درون script نمایانگر می شود مبنی بر اینکه مرورگر شما، از جاوااسکریپت پشتیبانی نمیکند.دوستانی که به آموزش وردپرس علاقه دارند کلیک کنند.

 

سايت بزرگ کليک سايت،بهترين مرجع در ضمينه آموزش طراحي سايت و آموزش html و آموزش css ميباشد.تمامي فيلم هاي آموزشي اين سايت توسط استادان کاردان و بسيار با تجربه تهيه شده که تضميني بر کيفيت بالاي تمامي آن ها است.قيمت محصولات نيز کاملا رقابتي بوده و با مقايسه آن با ساير سايت ها ميتوان به خوبي متوجه اين موضوع شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عناصر های مختلف html

در زبان HTML و صفحات وب چند نوع تگ داریم.از حیث انواع display ها می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس