قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش و مشاور بازاریابی / فرق بین تبلیغات و مشاوره بازاریابی

فرق بین تبلیغات و مشاوره بازاریابی

مشاور بازاریابی و تفاوت ها و شباهت های آن با مشاور تبلیغات موضوع این مقاله کوتاه است.

امروزه با رقابتی تر شدن بازارها مفاهیم مدیریت بازاریابی و تبلیغات سهم بیشتری در کسب کارها پیدا کرده اند. اما آیا بازاریابی و تبلیغات با یکدیگر متفاوت هستند یا مکمل و یا یکسان ؟marketing-avertising

مشاور بازاریابی و مشاور تبلیغات چه برتری نسبت به یکدیگر دارند و اینکه چه زمانی سراغ مشاور بازاریابی می رویم و چه زمانی سراغ مشاور تبلیغات می رویم. ابتدا گستره بازاریابی و تبلیغات و ارتباط این دو را با یکدیگر بررسی کنیم.

بازاریابی یک فرایند است. بازاریابی یعنی شناسایی نیاز ها و خواسته های مشتریان و ارائه محصولات و خدمات با هدف کسب رضایت مشتریان . مدیریت بازاریابی نیز به مدیریت بر این فرایند می گویند. فراموش نکنید که مدیریت بازار همان مفهوم بازاریابی را تحت پوشش قرار می دهد. در نتیجه آن که اگر به دنبال برنامه ای جهت تدوین کلیه برنامه های فروش خود هستید، باید از خدمات مشاور بازاریابی بهره بگیرید. در فرایند بازاریابی که در فوق گفته شد ، مشاور بازاریابی و یا مدیران شرکت ها نیاز ها و خواسته های کلیه مشتریان خود را اعم از شبکه توزیع ، مصرف کنندگان و حتی پرسنل داخل سازمان به عنوان مشتریان داخلی شناسایی می کنند. روش شناسایی نیاز ها و خواسته ها نیز در فرایند تحقیقات بازاریابی صورت می پذیرد که از طریق وب سایت تخصصی که در پایین صفحه آدرس آن مشخص شده است، می توانید اطلاعات کامل و جامعی کسب نمایید.

اما پس از شناسایی این موارد، باید محصولات و خدمات منطبق با درخواست مشتری در محل و زمان مناسب به دست وی برسد. اما وظیفه مشاور بازاریابی این است که با توجه به شناخت از بازار و مشتریان ، بهترین روش معرفی و یادآوری کالا برای مشتریان مشخص نماید و حالا وقتی مشخص شد که به عنوان مثال بهترین روش حضور در بیلبوردهای شهری است، این وظیفه مشاور تبلیغات است که بهترین طراحی را با توجه به دانش خود در زمینه طراحی ایفا کند.

در واقع مشاور تبلیغات نقش مکمل در اجرای تبلیغات را بر عهده دارد اما مشاور بازاریابی در جایگاه کارگردانی قرار می گیرد که با توجه به دانش بازاریابی و اقتصاد و بازرگانی و همچنین نتایج تحقیقات بازاریابی ، کلیه فرایندهای بازاریابی را تدوین و پیگیری جهت اجرای صحیح می نماید.

و یا به زبان ساده تر ، وظیفه مشاور بازاریابی در قبال تبلیغات ، تدوین کمپین تبلیغاتی در چارچوب رسانه ، بودجه بندی ، پیام و … است و وظیفه مشاور تبلیغات ، تدوین طراحی های حرفه ای و اجرای صحیح کمپین تبلیغاتی می باشد.

سایت آموزش بازاریابی و مشاور بازاریابی به شما در ضمینه های مختلف افزایش درآمد و جلب مشتری کمک خواهد کرد.در این وب سایت به تمامی نکات لازم برای ارتقا کیفیت کارتان و عبور از سد رقبا اشاره شده و نیازمنده مطالعه دقیق تمامی مطالب این سایت است.شاید مهم ترین نکته در این وب سایت قابل فهم و درک بودن مقالات موجود است که به کاربران این کمک را میکند که در هر سطحی که باشند بتوانند از این وب سایت و مطالب آن استفاده لازم را ببرند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

به فکر سئو باشید

برای وب سایت ها مهم ترین مساله موجود همان بهینه سازی سایت است که باید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس