قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش html / فرم ها و html

فرم ها و html

یکی از مهم ترین و اصلی ترین موارد لازم برای آموزش HTML ، آشنایی با فرم ها و نحوه کار انها در HTML است.واقعا چرا فرم ها در HTML اهمیت دارند؟

نقش فرم ها در HTML و ارسال اطلاعات در HTML

با استفاده از فرم ها می توان در بین صفحات HTML ، داده ها را منتقل نمود.در بسیاری از سایت ها بسیار پیش می آید که ما قصد داریم اطلاعاتی را از کاربر گرفته و به یک سند HTML یا فحه دیگر ارسال کنیم.در این مقاله، قصد داریم نحوه ارسال و تبادل داده ها را در HTML بررسی کنیم.فرضا تمام فرم های عضویت،فرم ثبت سفارش در صفحات HTML ، همگی جهت دریافت اطلاعات و ذخیره آنها در پایگاه های داده می باشد.قبلا در آموزش کامل HTML هم به این مطلب پرداختیم.

اما ارسال اطلاعات با فرم به چه طرقی انجام می شود؟

در هر فرم HTML دو طریق برای ارسال داده ها وجود دارد، روش GET و روش POST ،اما کدام یک در form ها بهتر است؟و چه تفاوت هایی دارند؟متود GET برای زمانی است که داده ارسالی امنیتی نباشد،قبلا هم در آموزش HTML دیدیم که اگر به عنوان مثال، پسورد را در فرم HTML میخواهیم منتقل کنیم،در این حالت،از متود POST استفاده شد،چرا که متود GET در فرم ها ، پس از ارسال ، مقادیر ارسالی در نوار آدرس صفحه HTML قابل مشاهده است.از اینرو، در مواردی امنیتی،تاکید می شود از متود POST در فرم های HTML استفاده شود.

<form>
  name:<br>
  <input type="text" name="name"><br>
  family:<br>
  <input type="text" name="family">
</form>

در متود GET ،اطلاعات در HTML تا حد معینی قابلیت جابه جایی دارند،یعنی میزان داده های ارسالی توسط form ، محدود است. اما در متود POST حجم این داده ها می تواند خیلی بیشتر باشد.از اینرو ، متود POST و GET هر دو در فرم های HTML کاربردهای خاص خود را دارند و در صفحات HTML خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند.در یک فرم چه نوع داده ای قابل دریافت است؟ در هر فرم HTML ، می توان انواع تگ های input را قرار داد،به عنوان مثال می توان یک چکباکس در فرم HTML قرار داد، یا اینکه یک لیست در فرم HTML قرار داد، پس لازم به ذکر است در هر فرم HTML ، انواع داده ها (عددی، رشته ای، true,flase) را می توان دریافت نمود.

آشنایی با form در HTML

در تصویر بالا می بینید که در یک فرم، انواع input ها را در صفحه HTML می توان قرار داد. آموزش وردپرس را اینجا ببینید.

 

 

سايت بزرگ کليک سايت،بهترين مرجع در ضمينه آموزش طراحي سايت و آموزش html و آموزش css ميباشد.تمامي فيلم هاي آموزشي اين سايت توسط استادان کاردان و بسيار با تجربه تهيه شده که تضميني بر کيفيت بالاي تمامي آن ها است.قيمت محصولات نيز کاملا رقابتي بوده و با مقايسه آن با ساير سايت ها ميتوان به خوبي متوجه اين موضوع شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عناصر های مختلف html

در زبان HTML و صفحات وب چند نوع تگ داریم.از حیث انواع display ها می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس