قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش html / لینک های مختلف

لینک های مختلف

در این مقاله به معرفی لینک ها در HTML می پردازیم.یک لینک در صفحه چگونه ساخته می شود؟لینک ها در HTML چه کاربرد هایی دارند؟ چگونه می توان یک لینک به صفحات HTML زد؟

کاربرد تگ anchor و ایجاد لینک در HTML

همانطور که می دانید، برای ایجاد لینک در صفحات HTML ، از تگ anchor استفاده می شود.در این مرحله از آموزش HTML هدف آشنایی با لینک هاست.تقریبا در تمام صفحات HTML ، لینک ها به وفور یافت می شوند.آنچه در مورد لینک های باید بدانیم، نحوه ایجاد اصولی لینک در HTML است.هر لینک شامل مشخصاتی می باشد: از جمله مقصد لینک، عنوان (title) لینک ، نحوه باز شدن لینک (در پنجره جدید ، در تب جدید و …) و … همه این موارد در ایجاد یک لینک ، موثر و مهم هستند.لینک های داخلی و خارجی:لینک های HTML را به دو دسته می توان تقسیم کرد، لینک های داخلی و لینک های خارجی. لینک های داخلی ،لینک هایی هستند که بین صفحات داخلی HTML یک سایت ایجاد می شوند، لینک های خارجی لینک هایی هستند که از یک سایت به سایر صفحات در سایر سایت ها متصل می گردد.خصوصیت href در ایجاد لینک:ویژگی (attribute) به نام href در HTML وجود دارد که بوسیله آن می توان ادرس مقصد یک لینک را تعیین نمود.در آموزش تصویری HTML نیز به این موضوع پرداخته ایم.

<a href="maghsad">link</a>

در مثال بالا می بینیم که آدرس مقصد لینک را در جلوی href نوشته ایم،پس برای ایجاد لینک ها در HTML از این تگ یعنی تگ anchor استفاده می کنیم.لینک های nofollow چیست؟ممکن است تا کنون عبارت نوفالو را شنیده باشید ، در حقیقت لینک ها در HTML به دو صورت هستند ، یا فالو و یا نوفالو ، لینک های فالو در HTML بدین معناست که به روبات های جست و جوگر مانند گوگل ،می گوید این لینک را هم دنبال کن! اما نوفالو بدین معناست که لینک HTML ، به روبات دستور می دهد لینک را دنبال نکن!(البته روبات ها جدیدا زیاد هم از این دستور پیروی نمی کنند!) هدف ما بحث بهینه سازی نیست ،هدف آشنایی با انواع لینک ها در صفحات HTML است ، از اینرو تا همین حد به بحث لینک ها بسنده می کنیم.چگونه تصویر را در HTML لینک دار کنیم؟بدون تردید ،تا کنون دیده اید که تصاویر موجود در صفحات HTML ، به صفحاتی لینک شده اند، این کار نیز با استفاده از یک تگ img در درون یک تگ anchor صورت می پذیرد.بدین صورت ف می توان یک تصویر را از یک page ، به یک link در HTML متصل نمود.

انواع لینک در HTML

جهت آموزش ASP.NET کلیک کنید.

 

سايت بزرگ کليک سايت،بهترين مرجع در ضمينه آموزش طراحي سايت و آموزش html و آموزش css ميباشد.تمامي فيلم هاي آموزشي اين سايت توسط استادان کاردان و بسيار با تجربه تهيه شده که تضميني بر کيفيت بالاي تمامي آن ها است.قيمت محصولات نيز کاملا رقابتي بوده و با مقايسه آن با ساير سايت ها ميتوان به خوبي متوجه اين موضوع شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عناصر های مختلف html

در زبان HTML و صفحات وب چند نوع تگ داریم.از حیث انواع display ها می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس