قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش و مشاور بازاریابی / مشاوره های مختلف بازاریابی

مشاوره های مختلف بازاریابی

موضوع مشاوره بازاریابی موضوع در ظاهر جذابی است که طی سال های اخیر افراد بسیار زیادی را جهت ارائه خدمات مشاوره بازاریابی و بهره مندی از این خدمات به سمت خود کشانده است.

جالب این است که هم عرضه کنندگان خدمات مشاور بازاریابی و هم متقاضیان این خدمات برداشت های متفاوتی از مشاور بازاریابی دارند. در پاره ای موارد مشاور بازاریابی را مانند مشاور املاک در نظر می گیرند و از برداشت های خود را از وی مانند درخواستی هایی که از نوع درخواست های مشاور املاک می شود، مطرح می نمایند. و یا برخی دیگر با مطالعه چند کتاب و مقاله بازاریابی و یا حتی موفیت ، خود را مشاور بازاریابی مطرح می نمایند.انواع مشاور بازاریابی

برداشت های اشتباه فقط محدود به مدیران شرکت های کوچک نیست و حتی در شرکت های بزرگ هم برداشت های مختلفی از مشاور بازاریابی می شود. به عنوان مثال وقتی قصد دارند که مشاور بازاریای انتخاب نمایند، از طریق برگزاری مناقصه اقدام به این موضوع می نمایند. آیا موضوعی مانند مشاور بازاریابی که قصد دارد روند تحرکات بازاریابی را در شرکت تدوین نماید و یا برنامه استراتژی در حوزه بازاریابی و فروش شرکت تدوین نماید را می توان با شناسایی پایین ترین قیمت شناسایی نمود؟

مشاور بازاریابی انواع دیگری هم دارد. برخی مدیران شرکت های تبلیغاتی و رسانه داران حوزه تبلیغات با عنوان مشاور بازاریابی به شرکت های مراجعه می نمایند و در ازای ارائه خدمات مشاوره بازاریابی که در چارچوب آگاهی خود می دهند، رسانه های تبلیغاتی خود را به شرکت ها می فروشند. مشاور بازاریابی این افراد اغلب بر اساس تبلیغات بوده و وقتی از آن ها در مورد کمپین تبلیغات سوال می شود، به جای برنامه ریزی بر روی ۵M در کمپین تبلیغاتی ، در مورد رسانه هایی که می توان در تبلیغات دوره ای به کار برد، صحبت و برنامه ریزی می کنند.

مشاور بازاریابی ؛ بهتر است فرد نباشد و مجموعه از افراد با تخصص ها و تجارت مختلف باشد. مشاور بازاریابی نباید بدون انجام تحقیقات بازاریابی اقدام به تجویز راهکار به شرکت ها بدهد زیرا این موضوع موجب ورشکستگی شرکت ها می شود. مشاور بازاریابی باید کلیه فعالیت های خود را در ابتدا تدوین نموده و به صورت دوره ای و برنامه ریزی شده اجرایی نماید. در این مقاله کوتاه سعی کردیم در مورد انواع مشاور بازاریابی که در حال فعالیت در بازار هستند مطالبی ارائه نماییم. امیدواریم شما نیز در دریافت خدمات مشاور بازاریابی موفق باشید.

سایت آموزش بازاریابی و مشاور بازاریابی به شما در ضمینه های مختلف افزایش درآمد و جلب مشتری کمک خواهد کرد.در این وب سایت به تمامی نکات لازم برای ارتقا کیفیت کارتان و عبور از سد رقبا اشاره شده و نیازمنده مطالعه دقیق تمامی مطالب این سایت است.شاید مهم ترین نکته در این وب سایت قابل فهم و درک بودن مقالات موجود است که به کاربران این کمک را میکند که در هر سطحی که باشند بتوانند از این وب سایت و مطالب آن استفاده لازم را ببرند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

به فکر سئو باشید

برای وب سایت ها مهم ترین مساله موجود همان بهینه سازی سایت است که باید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس