قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش html / معانی مختلف از کلاس در html

معانی مختلف از کلاس در html

Class ها در HTML به منزله هویت تگ های محسوب می شوند.در این مقاله از آموزش HTML ، هدف اینست که با مفهوم کلاس ها در HTML بیشتر آشنا شویم و کاربرد آنها را بیشتر ببینیم.

چگونه در HTML یک Class تعریف کنیم؟

همانگونه که در دنیای واقعی،افراد دارای نام خانوادگی هستند، در HTML نیز تگ ها دارای هویت هستند. در آموزش مقدماتی HTML دیدیدم که ، یک کلاس در HTML ،در حقیقت نقش هویت آن تگ است.آیا کلاس ها در یک صفحه HTML منحصر به فرد هستند؟ پاسخ این سوال خیر است،در اصل در هر صفحه HTML تگ های مختلف ممکن است دارای کلاس های یکسان باشند.پس کلاس های HTML منحصر به فرد نیستند.برای تعریف یک کلاس جدید ، لازم است از خصوصیت (attribute)  : Class استفاده کرد. لزوم استفاده از کلاس در  HTML : در هر سند HTML ،ممکن است تعداد بسیاری تگ های متعدد وجود داشته باشد.اما چگونه ما می توانیم به یک تگ خاص در صفحه HTML دسترسی پیدا کنیم؟اینجاست که استفاده از class ها ، کار ما را ساده تر می کند.

<div class="cities">

در مثال بالا برای تگ div ، یک کلاس HTML تعریف شده است.توجه نمایید که برای تمامی تگ های HTML می توانیم کلاس تعریف کنیم.آیا می توان برای یک عنصر HTML ،بیش از یک کلاس تعریف کرد؟ پاسخ بلی می باشد.یعنی اینکه می توان به چندین طریق یک عنصر را نام گذاری کرد.همچنین می توان به چند عنصر مختلف کلاس های یکسان اختصاص داد.با استفاده از class ها ، می توان دستورات CSS را برای یک تگ HTML مشخص کرد.

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<style>
span.note {font-size:120%;color:red;}
</style>
</head>
<body>

<h1>This <span class="test">very important</span> Heading</h1>
<p>This is an <span class="note">important</span> text.</p>

</body>
</html>

در مثال بالا کلاس note را به تگ span اختصاص داده ایم و با استفاده از این کلاس ، دستوراتی را با استفاده از زبان CSS به این عنصر متصل نموده ایم.پس بنابراین می بینیم که Class ها نقش مهمی در HTML ایفا می کنند.تذکر: کلاس ها در HTML بهتر است با عدد شروع نشوند.یعنی با حروف لاتین شروع شوند.با استفاده از کلاس ،این امکان فراهم می شود که بتوانیم کدهای CSS را با کدهای HTML ترکیب کنیم.هرچند استفاده از Class ها اجباری نیست ، اما به هرحال یکی از ویژگی هاییست که کمک فراوانی در کدنویسی HTML می کند.نه تنها در CSS ، بلکه در جاوااسکریپت هم برای اتصال دستورات به عناصر HTML ، کاربرد دارند.آموزش لایه بندی در HTML را ببینید.

 

سايت بزرگ کليک سايت،بهترين مرجع در ضمينه آموزش طراحي سايت و آموزش html و آموزش css ميباشد.تمامي فيلم هاي آموزشي اين سايت توسط استادان کاردان و بسيار با تجربه تهيه شده که تضميني بر کيفيت بالاي تمامي آن ها است.قيمت محصولات نيز کاملا رقابتي بوده و با مقايسه آن با ساير سايت ها ميتوان به خوبي متوجه اين موضوع شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عناصر های مختلف html

در زبان HTML و صفحات وب چند نوع تگ داریم.از حیث انواع display ها می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس