قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش و مشاور بازاریابی / نکاتی در مورد استرس واحد فروش

نکاتی در مورد استرس واحد فروش

استرس واحد فروش و نتایج آن موضوع اصلی این مقاله می باشد. طبق پژوهش های انجام شده پژوهشگران پارک بازاریابی ایران ، چنانچه کارشناسان فروش و بازاریابی دغدغه و چالش در فضای کاری خود نداشته باشند میزان استرس آنها افزایش خواهد یافت . زمانی را تصور کنید که در حال آموزش بازاریابی و آموزش برندسازی بوده اید . استرس واحد فروش ابعاد بسیار زیاد و مهمی دارد :

استرس واحد فروش به ما یادآور می شود که بیشتر حواسمان را در هنگام آموزش بازاریابی و آموزش برندسازی جمع کنیم ، ما را با دغدغه ها و ابعاد مختلف مهم واحد فروش آشنا می سازد و برای رشد کارشناسان فروش و بازاریابی بسیار مفید است. طبق تحقیقات صورت پذیرفته در میان افراد و گروه های مختلف بازاریابی و فروش سازمان ها آن دسته از افرادی که اعتقاد دارند استرس واحد فروش موجب بهبود و رشد این واحد می گردد نسبت به دسته ای که تصور می کنند استرس واحد فروش مانع رشد و پیشرفت این واحد می باشد ، نتیجه عملکرد بهتری خواهند داشت و استرس واحد فروش تاثیر کمتری بر روی سلامت آنها خواهد گذاشت .

با توجه به نتایج پژوهش های انجام شده استرس واحد فروش ۳ مرحله دارد و در این ۳ مرحله اثرات منفی آن قابل کنترل خواهد بود و عوارض آن بر سلامتی انسان ها کم خواهد شد.

مرحله یک : استرس واحد فروش را مشاهده کنید.

اولین کار برای مقابله با استرس واحد فروش این است که در شرایطی که استرس وجود دارد آن را ببینید و هرگز انکار نکنید ، ما به شما توصیه می کنیم که دلیل وجود استرس واحد فروش ، شرایط موجود را برای خود توضیح دهید ، برای مثال به خود بگویید به دلیل افزایش فشار کار استرس دارید ( استرس خود را نامگذاری کنید ) وقتی شما به استرس و دلیل آن اعتراف می کنید مغز شما واکنش بهتر و آگاهانه ای به استرس نشان خواهد داد و به بیان ساده تر وقتی به استراس خود معترف می شوید واکنش درونی بدن خود را متوقف می سازید و به صورت آگاهانه با شرایط مواجه می شوید ، در حقیقت چنانچه وجود استرس را انکار کنید صدمات زیان باری را تجربه خواهید کرد.استرس واحد فروش - استرس کاری

طبق نتایج تحقیقات ، افرادی که اعتقاد دارند استرس واحد فروش عاملی بازدارنده می باشد به مراتب نسبت به کسانی که از آن به عنوان یک عامل پیشرو یاد می کنند کمتر دچار آن شده اند . گروه دوم اصولا پاسخ عکس العمل بهره وری نسبت به استرس
واحد فروش نشان می دهند و عموما استرسی که به آن ها وارد می شود عامل رشد و موفقیت آنها خواهد بود شما می توانید با تکیه بر تمرکز بر روی امور بازاریابی و فروش واحد خود برای کاهش فشار ناشی از استرس اقدام نمایید ، البته شایان ذکر است که هر شخص به صورت کاملا منحصر به فردی به استرس واحد فروش خود عکس العمل نشان می دهد.

مرحله دو: استرس واحد فروش را به رسمیت بشناسید.

یکی از راه های به رسمیت شناختن استرس واحد فروش این است که وقتی با مسائل مهم در این واحد مواجه می شوید استرس بیشتری داشته باشید ، وقتی میزان استرس واحد فروش افزایش می یابد شما متوجه می شوید که این موضوع از دیگر مسائل مهمتر است و مطمئنا در شما هیجان و انگیزه مثبت بیشتری ایجاد خواهد کرد ، چون شما می دانید که موضوعات و مشکلات مهم به راحتی قابلیت حل شدن ندارد مثلا هنگامی که شما قصد صعود به قله اورست را دارید می دانید باید شب های سرد و ساکت و تاریک را به جان بخرید ؛ پس بنابراین قطعا مسائل و مشکلات ایجاد شده در واحد فروش به راحتی قابل حل نیست . البته لازم است بدانید به رسمیت شناختن استراس واحد فروش لزوما به معنای دور کردن مشکلات از واحد فروش نیست اما به شما انگیزه کافی را خواهد داد.

مرحله سه: از استرس واحد فروش استفاده کنید.استرس واحد فروش - عکس العمل مغز به استرس

بر خلاف تصور عموم بدن انسان ها به گونه ای طراحی شده است که در مقابل استراس از کار نمی افتد ، در حقیقت عکس العمل بدن در مقابل استرس به گونه ای است که در بهبود عملکرد تاثیر می گذارد. وقتی کارشناسان فروش و بازاریابی با استرس واحد فروش مواجه می شوند، مغز آنها هورمن هایی مانند آدرنالین ترشح می کند و در نتیجه ترشح این هورمن ها خون رسانی و اکسیژن رسانی بیشتری به مغز خواهد شد و باعث می شود آن شخص واکنش بهتری به شرایط نشان دهد.

در بسیاری از مواقع کارشناسان فروش و بازاریابی نمی دانند که چگونه از استرس واحد فروش بهترین استفاده را ببرید خصوصا در شرایط سخت و دشوار . مثلا درگیری های کارشناسان فروش و مدیر فروش را در نظر بگیرید ، در چنین شرایطی افراد باید با تمرکز هر چه بیشتر بر روی مسائل فکوس کنند و مسائل مورد نیاز را فرا گیرند. خوب است بدانید که هرگز زندگی بدون استرس و غم اندوه وجود ندارد بنابراین از فرصت ها و موفقیت هایی که بدست می آورید، با تمرکز ، زمینه رشد خود را فراهم کنید.

 

سایت آموزش بازاریابی و مشاور بازاریابی به شما در ضمینه های مختلف افزایش درآمد و جلب مشتری کمک خواهد کرد.در این وب سایت به تمامی نکات لازم برای ارتقا کیفیت کارتان و عبور از سد رقبا اشاره شده و نیازمنده مطالعه دقیق تمامی مطالب این سایت است.شاید مهم ترین نکته در این وب سایت قابل فهم و درک بودن مقالات موجود است که به کاربران این کمک را میکند که در هر سطحی که باشند بتوانند از این وب سایت و مطالب آن استفاده لازم را ببرند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

به فکر سئو باشید

برای وب سایت ها مهم ترین مساله موجود همان بهینه سازی سایت است که باید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس