قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / آموزش html / نکات مهم در مورد html

نکات مهم در مورد html

تا کنون حتما به تگ های سرنویس یا همان تگ های h1,h2,… برخورد کرده اید.در این پست میخواهیم مفهوم و کاربرد این تگ ها را بررسی کنیم.تگ های h در HTML وظیفه تعیین سرتیترها را دارند.بدین معنا که تگ های HTML ، هرچند می توانند متن را نمایش دهند،اما تگ h ، مخصوص تعیین کردن سرتیتر می باشد.

آیا تگ h در HTML اهمیت خاصی دارد؟

در پاسخ باید گفت بلی، تگ های سرنویس در HTML از اهمیت خاصی برخوردارند.چراکه ، از دید متورهای جست و جوگر ، به عنوان محتوای اصلی صفحه HTML ، نگاه می کنند.تگ های h ، شامل تگ های h1 تا h6 می باشند. از این تگ در HTML ، استفاده های زیادی می شود.اما توجه کنید در هر صفحه تنها یک تگ h1 وجود دارد.استفاده مکرر از تگ h1 در یک صفحه html کاریس بسیار نادرست.توجه کنید عنوان اصلی صفحه HTML را در تگ h1 می گذاریم و عناوین فرعی را در تگ های h2 تا h6. برخلاف تگ h1 در HTML ، سایر تگ های سرنویس یعنی h2 تا h6 را می توان بیش از یکبار در صفحه HTML استفاده نمود.پس می بینید که آموزش HTML  در حقیقت پر است از نکات ریز و جزیی که در نهایت یک صفحه HTML را می توان به صورت حرفه ای ساخت. اما این پست یکی از مهم ترین مفاهیم در آموزش کامل HTML می باشد.چرا که این نکته در HTML ،از دید طراحان پنهان مانده و گاها کمتر مورد توجه قرار می گیرد.پس همواره استفاده صحیح و به جا از تگ های سرنویس، می تواند به استاندارد سازی صفحات HTML کمک شایانی می کند.نمونه ای از تگ ها h در صفحات HTML :

<h1>This is a heading</h1>
<h2>This is a heading</h2>
<h3>This is a heading</h3>

آموزش تگ سرنویس در HTML

در مثال بالا ، مشاهده می کنید که تگ های h1 تا h3 به چه صورت استفاده می شوند.نکته: با افزایش شماره تگ سرنویس ، فونت آن ریزتر می شود و اهمیت آن نیز کاسته می شود.توجه کنید که تگ head نیز در html وجود دارد، تگ های head در HTML ، با تگ h کاملا متفاوت هستند.تگ head تنها در هر صفحه HTML فقط و فقط یکبار ظاهر می شود.درون تگ head ،برخی از ویزگی ها و پارامترهای کلی صفحه HTML تعیین می شود. به عنوان مثال ،نام یک سند HTML را در تگ head می نویسیم.این موضوع را بعدها در مقالات مربوط بهآموزش HTML پروژه محور  بررسی خواهیم نمود.جهت مشاهده آموزش ASP.NET کلیک کنید.

 

سايت بزرگ کليک سايت،بهترين مرجع در ضمينه آموزش طراحي سايت و آموزش html و آموزش css ميباشد.تمامي فيلم هاي آموزشي اين سايت توسط استادان کاردان و بسيار با تجربه تهيه شده که تضميني بر کيفيت بالاي تمامي آن ها است.قيمت محصولات نيز کاملا رقابتي بوده و با مقايسه آن با ساير سايت ها ميتوان به خوبي متوجه اين موضوع شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عناصر های مختلف html

در زبان HTML و صفحات وب چند نوع تگ داریم.از حیث انواع display ها می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس