نقص فنی در پرواز زاهدان ــ مشهد / هواپیما سالم به زمین نشست

در سایت طراحان برتر ایران مطلب نقص فنی در پرواز زاهدان ــ مشهد / هواپیما سالم به زمین نشست مشاهده می کنید
مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: نقص فنی سبب بازگشت پرواز زاهدان – مشهد به فرودگاه زاهدان شد.
ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

آغاز اجلاس سران اوپک پلاس؛ مرگ یا زندگی برای بازار‌های نفت/ ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکاست که برای افزایش قیمت نفت تلاش می‌کند

در سایت طراحان برتر ایران مطلب آغاز اجلاس سران اوپک پلاس؛ مرگ یا زندگی برای بازار‌های نفت/ ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکاست که برای افزایش قیمت نفت تلاش می‌کند مشاهده می کنید

عصر پنجشنبه در آستانه اجلاس کلیدی و حیاتی سران اوپک پلاس که در مورد کاهش تاریخی تولید نفت مذاکره خواهند کرد، قیمت‌های نفت جهش کردند. قرار است جلسه اضطراری اوپک پلاس امروز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود. دستور کار این جلسه ویدیویی، که عربستان میزبان آن است تصمیم درباره کاهش تولید است.
ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

کشف بزرگترین حفره لایه ازون بر فراز قطب شمال

در سایت طراحان برتر ایران مطلب کشف بزرگترین حفره لایه ازون بر فراز قطب شمال مشاهده می کنید

اگرچه در طی سال‌‌‌های اخیر تما‌‌می‌ نگاه‌‌‌های دانشمندان به آسمان قطب جنوب دوخته شده، اما محققان مرکز هوافضای آلمان از شناسایی بزرگترین حفره لایه ازون بر فراز قطب شمال خبر دادند.

آب شدن 20 درصد یخ‌های قطب جنوب در 9 روز

اهمیت لایه ازون بر کسی پوشیده نیست و طبق گفته محققان، نقش کلیدی را در محافظت از زمین در برابر تشعشعات فرابنفش خورشید ایفا ‌‌می‌کند. اما در دهه 1980 میلادی، حفره‌ای در این لایه برفراز قطب جنوب کشف شد که انتشار مواد شیمیایی مخرب در جو، به عنوان عامل اصلی بروز این پدیده معرفی شد. به تبع، وجود این حفره ها می‌توانند تبعات سنگینی برای این سیاره آبی داشته باشد.

حال طبق آنچه محققان اعلام کرده‌اند حفره ای که بر فراز قطب شمال رویت شده، بزرگترین حفره لایه ازون در قطب شمال به شمار ‌‌می‌رود.

این حفره‌‌‌ها مدام در حال نوسان و تغییر اندازه هستند و با تغییر فصول، بزرگ و کوچک ‌‌می‌شوند. در ماه اکتبر، اندازه این حفره به بیشترین حد خود ‌‌می‌رسد. در این حالت، نور بیشتری با تشعشعات فرابنفش بیشتری همراه و با کاهش دما و الگوهای بادی مشخص ترکیب ‌‌می‌شود.

یک چرخه ثابت در قطب شمال وجود دارد به طوری که سطح ازون در طی سال، در نوسان است. اما از آنجایی که دما در آنجا همانند قطب جنوب پایین ن‌‌می‌آید، تاکنون به وجود این حفره‌‌‌های اهمیتی داده ن‌‌می‌شود تا اینکه این حفره جدید و بزرگ کشف شد.

این کشف با کمک اطلاعات ماهواره‌ای گردآوری شده از طریق ماهواره کوپرنیکوس Sentinel-5P، صورت گرفت. در خصوص بزرگی این حفره باید گفت که سطح آن حدود یک میلیون کیلومتر مربع عنوان شده که اگرچه بزرگ‌ترین حفره در قطب شمال محسوب ‌‌می‌شود اما در برابر حفره 20 تا 25 میلیون کیلومتر مربعی موجود در قطب جنوب، قابل قیاس نیست.

The post کشف بزرگترین حفره لایه ازون بر فراز قطب شمال appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

بازار داغ زبان برنامه نویسی ۶۰ ساله در آمریکا بدنبال شیوع کووید ۱۹

در سایت طراحان برتر ایران مطلب بازار داغ زبان برنامه نویسی ۶۰ ساله در آمریکا بدنبال شیوع کووید ۱۹ مشاهده می کنید

در ایالات متحده آمریکا علاوه بر ونتیلاتور، ماسک صورت و کارکنان بخش بهداشت و درمان به گروه دیگری از متخصصان به شدت نیاز است: برنامه نویسان COBOL. فیل مورفی فرماندار نیوجرسی آمریکا از متخصصان کد نویسی به زبان COBOL که چندین دهه …

The post بازار داغ زبان برنامه نویسی ۶۰ ساله در آمریکا بدنبال شیوع کووید ۱۹ appeared first on دیجیاتو.

ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

نیمه شعبان در شهرستان‌های اصفهان| کاروان شادی در محلات دهاقان / توزیع 1000 بسته بهداشتی در چنارود‌

در سایت طراحان برتر ایران مطلب نیمه شعبان در شهرستان‌های اصفهان| کاروان شادی در محلات دهاقان / توزیع 1000 بسته بهداشتی در چنارود‌ مشاهده می کنید
به همت گروه‌های خودجوش مردمی، خیران و بسیجیان نیمه شعبان امسال به فرصتی زیبا برای کمک به نیازمندان بدل شد.
ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

در سایت طراحان برتر ایران مطلب نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی مشاهده می کنید
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.
ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

چگونه در تماس‌های ویدیویی ظاهر بهتری داشته باشیم؟

در سایت طراحان برتر ایران مطلب چگونه در تماس‌های ویدیویی ظاهر بهتری داشته باشیم؟ مشاهده می کنید

در طی هفته‌‌ها‌ و ماه‌‌ها‌ی اخیر و به دلیل محدودیت‌‌ها‌یی که در پی شیوع کرونا در جهان اعمال شده، حجم استفاده از تماس‌‌ها‌ی تصویری و ویدیویی به طور محسوسی افزایش یافته است.

همه چیز درباره تماس‌های تصویری گروهی فیس تایم در آیفون و مک

در این میان، اپلیکیشن‌‌ها‌ی متعددی قادر به ارائه خدمات تماس تصویری هستند که هرکدام توسط شرکتی خاص طراحی شده‌اند و نقاط ضعف و قوت خاص به خود را دارند. اما جدای از نوع اپلیکیشنی که از آن استفاده ‌می‌کنید، دانستن نکته‌‌ها‌یی در مورد نحوه قرارگرفتن بهتر در مقابل دوربین دستگاه‌‌ها‌ برای برقراری این تماس‌‌ها‌ی تصویری، ‌می‌تواند حس خوبی را به شما القا گند. در ادامه برآنیم تا به چند مورد از اقداماتی که ‌می‌تواند تصویری بهتر از شما را برای مخاطبتان نمایش دهد، اشاره کنیم.

  • تنظیم نور محیط

اول هر چیز، سعی کنید تا از نور محیط به بهترین شکل استفاده کنید. پرده‌‌ها‌ را کنار بزنید و بگذارید نور طبیعی به داخل اتاقتان ورود پیدا کند. هرگز پشت به نور ننشینید، بلکه طوری قرار بگیرید که نور یا در مقابلتان و یا در زاویه 45 درجه‌ای شما باشد.

البته فراموش نکنید که صفحه نمایش دستگاهتان نیز ‌می‌تواند یک منبع دیگری از نور باشد، بنابراین، در موقعیت‌‌ها‌یی که به نور طبیعی دسترسی ندارید، از تنظیم میزان نور صفحه نمایش خود غافل نشوید.

نکته‌هایی برای برقراری بهتر تماس‌های تصویری

  • تنظیم ارتفاع دوربین دستگاه

تنها یک زاویه مطلوب برای دوربین در حین برقراری تماس‌‌ها‌ی تصویری وجود دارد و آن قرار گرفتن در راستای سر و چشمانتان است. اغلب میزهایی که از آن استفاده ‌می‌کنیم، از ارتقاع کمی‌ برخوردارند که در این حالت، دوربین در راستای چشم قرار نمی‌گیرد.

نکته‌هایی برای برقراری بهتر تماس‌های ویدیویی

بنابراین، ‌می‌توانید با قراردادن چند کتاب و یا هر جسم دیگری که به آن دسترسی دارید، ارتفاع دستگاه و دوربین را بالاتر بیاورید.

  • تست ویدیو قبل از شروع تماس تصویری

همیشه قبل از شروع یک تماس تصویری، ابتدا یکبار خود را در تصویری که قرار است از شما نزد مخاطبتان به نمایش درآید، مشاهده کنید.

نکته‌هایی برای برقراری بهتر تماس‌های ویدیویی

در این تست، ‌می‌توانید زاویه قرارگیری، نور، حالت مو و غیره را بررسی و در صورت نیاز اصلاح کنید. خوشبختانه برخی از اپلیکیشن‌‌ها‌ی تماس‌‌ها‌ی تصویری، چنین امکانی را برای کاربران خود فراهم ‌می‌کنند که ‌می‌توانید از آن‌‌ها‌ بهره بگیرید.

  • پیدا کردن محلی آرام و ساکت و انتخاب بهترین هدفون برای گفتگو

برقراری تماس‌‌ها‌ی تصویری در محیطی آرام و بدون سروصدا، یک مزیت بزرگ محسوب ‌می‌شود. از طرفی دیگر، کیفیت صدایی که از طریق هدفون مخابره ‌می‌شود، بسیار بهتر و بالاتر از صدایی است که از طریق میکروفون داخلی برخی دستگاه‌‌ها‌ منتقل ‌می‌شود.

نکته‌هایی برای برقراری بهتر تماس‌های ویدیویی

بسیاری از اپلیکیشن‌‌ها‌ی ویدیوکنفرانس، ابزار تست کیفیت صدا را در دل خود دارند که ‌می‌توانید از آن‌‌ها‌ استفاده کنید. فراموش نکنید در مواقعی که در حال گوش دادن به صحبت‌‌ها‌ی همکاران ودوستان خود هستید، صدای میکروفون خود را کاملا ببندید.

  • پرهیز از حرکت و جابجا شدن‌‌ها‌ی غیرضروری

بسیاری از افراد ترجیح ‌می‌دهند تا به صورت حضوری با افراد ملاقات و گفتگو کنند. اما در این روزها که چاره‌ای جز نشستن در خانه نداریم، باید به ویدیوکنفرانس عادت کرد. سعی کنید در حین برقراری تماس، سر جای خود بنشینید و از جابجایی‌‌ها‌ی غیرضروری اجتناب کنید.

نکته‌هایی برای برقراری بهتر تماس‌های ویدیویی

این احتمال را نیز در نظر بگیرید که ممکن است ویدیوکنفرانستان تا چند ساعت به طول بیانجامد، بنابراین، یک محل مناسب را برای خود انتخاب کنید که بتوانید راحت باشید.

The post چگونه در تماس‌های ویدیویی ظاهر بهتری داشته باشیم؟ appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

در سال 99 کدام خودروها باید معاینه فنی دریافت کنند؟

در سایت طراحان برتر ایران مطلب در سال 99 کدام خودروها باید معاینه فنی دریافت کنند؟ مشاهده می کنید

با شروع سال جدید،بار دیگر موضوع تاریخ اجباری شدن معاینه فنی مطرح شده است. در همین راستا، حسین مقدم مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی، اظهار داشت: «این موضوع در …

The post در سال 99 کدام خودروها باید معاینه فنی دریافت کنند؟ appeared first on دیجیاتو.

ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

حجت‌الاسلام رستمی: محافل علمی و دانشگاهی نوین ما آن چنان که باید به موضوع مهدویت نپرداخته‌اند

در سایت طراحان برتر ایران مطلب حجت‌الاسلام رستمی: محافل علمی و دانشگاهی نوین ما آن چنان که باید به موضوع مهدویت نپرداخته‌اند مشاهده می کنید
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: باید اعتراف کنیم که محافل علمی و دانشگاهی نوین ما آن چنان که باید به موضوع مهدویت نپرداخته‌اند و جا دارد بیش از این‌ها به این موضوع پرداخته شود.
ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر

رژیم غذایی دش (DASH) چیست؟

در سایت طراحان برتر ایران مطلب رژیم غذایی دش (DASH) چیست؟ مشاهده می کنید

رژیم غذایی دش DASH بر مقدار غذا، خوردن انواع مواد غذایی و دریافت مقدار مناسب مواد مغذی تاکید دارد. ببینید DASH چطور می تواند سلامت شما را بهبود بخشد و فشار خون را کاهش دهد. DASH مخفف روش های تغذیه ای جهت توقف فشار خون بالا می باشد. رژیم غذایی DASH یک رویکرد مادام العمر […]

نوشته رژیم غذایی دش (DASH) چیست؟ اولین بار در مجله سلامت پدیدار شد.

ممنون بابت بازدید از سایت graphicarian طراحان برتر